Gdzie w szybki sposób można wygrać prawdziwe pieniądze? Wystarczy zgłosić się do teleturnieju. W Polsce możemy wziąć udział w kilkunastu teleturniejach, które transmitowane są przez telewizję. My wybraliśmy trzy – naszym zdaniem – najciekawsze.

Teleturniej “Jeden z dziesięciu”

„Jeden z dziesięciu” to jeden z najpopularniejszych polskich teleturniejów, który na antenie TVP 2 prowadzony jest przez Tadeusza Sznuka od 1994 roku.

Gra składa się z 21 odcinków, 20 eliminacyjnych i jednego finałowego. W każdym odcinku dziesięciu graczy walczy o utrzymanie przyznanych na początku trzech „szans” (traci się je, gdy źle odpowie się na pytanie). Trzech zawodników, którzy utrzymają minimum jedną szansę, przechodzi do rundy finałowej. Uczestnicy odpowiadają na pytania na zasadzie – kto pierwszy ten lepszy, następnie mogą sami odpowiedzieć na kolejne pytanie lub wskazać przeciwnika. Wygrywa ta osoba, która zachowa choć jedną szansę. W Wielkim Finale bierze udział 10 zwycięzców poszczególnych gier o największej liczbie zdobytych punktów. Laureat otrzymuje 40 tys. zł, natomiast 10 tys. zł trafia do zawodnika, który skończy teleturniej z największą liczbą punktów.

Aby wziąć udział w programie „Jeden z dziesięciu” trzeba przejść przez rozmowę kwalifikacyjną. Kandydaci po wypełnieniu formularza odpowiadają na pytania, których zakres jest taki sam jak w programie. Odpowiednia ilość dobrych odpowiedzi kwalifikuje do udziału w teleturnieju.

Teleturniej „Jeden z dziesięciu” można oglądać od poniedziałku do piątku

o godz. 18.50 w TVP 2.

Teleturniej “Familiada”

„Familiada” również emitowana jest od 1994 roku. W programie „walczą” ze sobą dwie drużyny, z których każda liczy 5 osób. Uczestnicy muszą odgadnąć, co na dane pytanie odpowiedzieliby ankietowani. Ta drużyna, która uzbiera konkretną liczbę punktów przechodzi do finału, w którym to dwie osoby odpowiadają na te same pytania.

Jeżeli drużyna nie wygra w finale otrzymuje kwotę pieniędzy równą sumie punktów zdobytych w części pierwszej i w finale pomnożonej przez 3. Natomiast wygrywając finał dodatkowo 15 000 zł.

Warunkiem udziału w teleturnieju „Familiada” jest przejście przez dwuetapowe eliminacje. Najpierw należy wysłać formularz zgłoszeniowy wraz ze zdjęciem całej rodziny na adres: zgloszenia@familiada.pl Po przejściu pierwszego etapu, wybrane osoby spotkają się z osobami prowadzącymi eliminację.

Teleturniej “Familiada” można oglądać codziennie o godz 14 (lub 14.15) na antenie TVP 2 i TVP Rozrywka.

Teleturniej “Milionerzy”

Na antenę, po kilku latach wraca teleturniej „Milionerzy”. Program, który będzie nadawała telewizja TVN ponownie poprowadzi Hubert Urbański.

Formuła pozostała w zasadzie ta sama. Teraz, aby wygrać milion, należy poprawnie odpowiedzieć na 12 a nie 15 pytań. Prawidłowa odpowiedź na pytanie drugie oraz siódme zapewnia kwotę gwarantowaną, do dyspozycji są również trzy koła ratunkowe: „pytanie do przyjaciela”, „pół na pół” i „pytanie do publiczności”.

Aby przyłączyć się do gry należy wypełnić formularz przez internet. Kwestionariusz osobowy i formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie TVN.

Teleturniej „Milionerzy” będzie można oglądać już od 13 lutego. Program będzie nadawany od poniedziałku do czwartku o godz. 20.55.

Teleturnieje w internecie

Jeżeli macie ochotę na zarabianie w internecie istnieje również możliwość na grę w teleturnieje online na pieniądze. Na różnych stronach, m. in. R1NG możesz zagrać z innymi graczami w różnorodnych turniejach wiedzy. Należy założyć turniej, ustawić stawkę i godz. rozpoczęcia gry na prawdziwe pieniądze. Wygrywa ten, kto odpowie na najwięcej pytań. Ile? Tyle, ile wyniosą stawki wniesione przez innych graczy.