Lotto to zdecydowanie najpopularniejsza gra w Polsce, w której wygrać można duże pieniądze. Kto nie kreślił liczb w nadziei, że trafi szóstkę?

Lotto i Lotto Plus

Kupon na lotto kosztuje 3 zł, natomiast wygrana to minimum 2 mln zł! Aby je otrzymać należy trafić wspomnianą “szóstkę”, czyli sześć liczb, które okażą się zwycięskie. Kupując kupon totolotka musimy wybrać 6 z 49 liczb (lub obstawić je na chybił trafił, a więc zdecydować, aby to maszyna wybrała za nas liczby losowo).

Możesz zagrać w zwykłego lotka, albo zagrać w Lotto z Plusem. Jeżeli zapłacisz 1 zł do zakładu Twoje liczby wezmą także udział w dodatkowym losowaniu 1 mln zł. Pora zagrać na prawdziwe pieniądze!

Losowanie lotto

Teraz należy cierpliwie czekać na losowanie 🙂 Porównaj swoje liczby na kuponie z liczbami, które okazały się w danym losowaniu zwycięskie. Sprawdź, ile liczb udało Ci się trafić i jak wysoka jest Twoja wygrana! Losowanie Lotto oraz Lotto Plus odbywa się w każdy wtorek, czwartek i sobotę o godz. 21:40 w TVP Info. Wyniki znajdziesz również na stronie: www.lotto.pl, w punktach sprzedaży LOTTO, pod numerem infolinii 801 450 450 oraz w aplikacji mobilnej m.LOTTO.

Ile można wygrać w lotto?

Lotto to gra kumulacyjna. Można ją porównać do gry z progresywnym jackpotem. Im więcej osób gra tym większą pulę pieniędzy można wygrać. Dodatkowo, jeżeli w losowaniu nie padnie główna wygrana pula na tę wygraną przejdzie na kolejne losowanie.

Im mniej szczęśliwców, którym udało się trafić w tym samym losowaniu “szóstkę”, tym lepiej! Pula pieniędzy dzielona jest bowiem na wszystkich zwycięzców po równo. Jeżeli w losowaniu padnie tylko jedna “szóstka” – właściciel tego kuponu lotto może liczyć na wygraną w wysokości nawet do kilkudziesięciu mln zł.

Za „piątkę” otrzymasz około 5300 zł, a za „czwórkę” około 170 zł. Z kolei w Lotto Plus kwota wygranych się nie zmienia. Główna wygrana za trafienie “szóstki” to 1 mln zł, „piątki” to 3500 zł, „czwórki” – 100 zł, natomiast „trójka” – 10 zł.

Lotto przez internet

Lotto nie należy do gry przez internet. Nie skreślimy liczb wirtualnie, musimy udać się po kupon lotto do jednej z kolektur. Na stronie www.lotto.pl znajdziesz jednak wiele informacji, m. in. o obecnych kumulacjach, czyli w skrócie kwocie, jaką można wygrać grając w lotka. Dostępne są tu także informacje o wynikach i wygranych lotto, m. in. statystyki losowań ostatnie wygrane czy najwyższe wygrane w historii lotto. Jeżeli szukasz najbliższego kiosku w swojej okolicy, w którym możesz kupić kupon lotto, znajdziesz na stronie mapę wszystkich dostępnych kolektur na terenie kraju.

Lotto przygotowało także zestaw najczęściej zadawanych pytań (FAQ). Jeżeli więc chcesz się dowiedzieć czegoś jeszcze, zajrzyj na stronę!